[FM_form id="4"]
O mnie2018-03-08T22:02:54+00:00

Cześć,

Jestem Wiktor i jestem zwykłym gościem 🙂

Pracuję na etacie, mieszkam w Łodzi, jestem szczęśliwym mężem i zabieganym ojcem trójki dzieci. Działam we wspólnocie Mocni w Duchu, jeżdżę na rowerze, a w wolnych chwilach czytam, bo pasjonuję się produktywnością i rozwojem osobistym. (Napisałem „w wolnych chwilach”? Dla mnie one są bardzo szybkie…).

Lubię wydajnie pracować i widzieć tego efekty, ale nie znoszę bezsensownego wysiłku. Pewnie dlatego często zastanawiam się, jak można coś robić lepiej, szybciej lub mądrzej – a potem staram się wdrożyć to w życie. Optymalizacja to chyba moje drugie imię.

Dlaczego rozpocząłem bloga?

Jakiś czas temu „przypadkiem” trafiłem na Sylwię Czajkę-Jansen, która zainspirowała mnie do robienia czegoś, w czym będę mógł wykorzystywać więcej swoich mocnych stron.

Przyznam, że jedną z nich jest to, że uwielbiam uczyć się nowych rzeczy. A nie od dziś wiadomo, że człowiek najlepiej uczy się wtedy, gdy  uczy innych. Mnie pisanie bloga pomaga nie tylko porządkować myśli i systematyzować wiedzę, ale też przekuwać ją na praktykę.

Wiem też, jak chcę, żeby wyglądało moje życie i praca za kilka lat. Nie wiem, czy blogowanie mnie tam zaprowadzi, ale wiem, że chcę spróbować!

Do kogo piszę?

Chciałbym przede wszystkim przez swoje doświadczenia oraz przemyślenia oszczędzić Ci trochę czasu, wysiłku lub może nawet pieniędzy. Ktoś kiedyś powiedział, że dobrze jest się uczyć na własnych błędach. Ja jednak życzę Ci tego, byś umiał uczyć się na błędach innych 🙂

Jeśli:

  • pracujesz umysłowo z wykorzystaniem narzędzi typu komputer, internet, telefon,
  • Twoje wyniki zależą od jakości Twojej pracy (lub chcesz, żeby tak było),
  • chcesz  optymalizować swoją pracę by pracować lżej, zarabiać więcej, mieć więcej czasu, lub realizować inne ważne cele,
  • czujesz, że chcesz coś zmienić w tej kwestii ale bez gwałtownych ruchów,
  • a nie masz czasu na samodzielne szukanie sprawdzonych metod, narzędzi i sposobów optymalizacji pracy,

to prawdopodobnie ten blog jest dla Ciebie!

Jeśli dodatkowo lubisz równowagę między życiem a pracą i masz poczucie humoru to… jesteśmy podobni! 🙂

Dlatego ta strona to miejsce dla tych, którzy chcą pracować mądrzej, a nie ciężej, by osiągać ważne życiowe cele.

Jeśli to, co tu znajdziesz, da Ci jakąś wartość, zwyczajnie napisz mi o tym. Byłoby super, gdybyś też chciał się podzielić tym z innymi (share’y i polubienia mile widziane!).  Świadomość pomagania innym i przydatności tego, o czym piszę będzie na pewno niezłym motywatorem do dalszej pracy, tym bardziej, że blogowanie nie jest obecnie moim źródłem zarobku.

Na koniec mała uwaga. Na blogu dzielę się zdobytą wiedzą lub własnymi obserwacjami ale nie mam monopolu na rację. Prawdopodobnie to, o czym tu piszę będziesz musiał dopasować do swojego kontekstu. Z racji swojego doświadczenia zawodowego większość moich przykładów pochodzi z otoczenia biurowego i pracy umysłowej.

Na początek mam dla Ciebie bonus – jeśli zapiszesz się na mój newsletter, otrzymasz bezpłatny ebook o tym, jakie główne marnotrawstwa rujnują Twoje wyniki oraz kalkulator Excel, który pomoże Ci oszacować ich wielkość.

[FM_form id=”4″]

Chcę jakoś komunikować się z Tobą i wysyłać informacje o każdym nowym artykule, dlatego podaj proszę swój najlepszy adres mailowy. Jednak możesz spać spokojnie, nie wysyłam spamu i sam nie znoszę go otrzymywać.

Do zobaczenia na blogu!

Wiktor